Magyar futballról érdekek nélkül

Kitették a szívüket

Futbólia él. A magyar válogatott él, sőt, óriási népszerűségnek örvend a szurkolóknál. Valahogy a srácok maguk mellé állították a drukkereket, akik még akkor is szakadatlanul biztatták a csapatot Andorra ellen, amikor nem ment túl jól a játék.

FEHÉR GYÖRGY

Nagyon kellett ennek az országnak, ezeknek a szurkolóknak az Európa-bajnoki szereplés.
Mert most látszik csak igazán, mennyire szeretik a drukkerek a futballt – és a magyar válogatottat.
Most, amikor nem nagyon beszélhetünk NB I-es nézőszámról, nem nagyon beszél ebből fakadó jegybevételekről, marketingről, a magyar válogatott Andorra elleni vb-selejtezőjén szinte telt ház fogadta a nemzeti csapatot.

Sőt, nemhogy teltház, hanem egy nagyszerű szurkolói élőkép, amely szimbolizálja mindazt, amit a drukkerek éreznek a csapat iránt.

Nagyszerű élőkép fogadta a játékosokat

Pedig valljuk be, válogatottunk az első 20-30 percben csak tologatta a labdát ide-oda, de nem nagyon talált fogást az andorrai csapaton. A vendégek kapitánya a mérkőzés után ki is emelte: ha csak 30 percig tartanának a meccsek, sokkal jobb eredményeket érnének el.

Csakhogy egy meccs 90 percig tart…
És emlékeznek arra, hányszor mondtuk mi is ugyanezt.

De ez a csapat most valahogy más.
Ez a csapat elérte, hogy a drukkerek akkor se szidják őket, amikor nem megy a játék.
Ez a csapat elérte, hogy akkor is zengjen a „Hajrá magyarok” rigmus, amikor a 30. percben még mindig csak 0-0 állt az eredményjelzőn.

Aztán egy jó Dzsudzsák-beadás, egy Gera-gól, és megváltozott minden.
A második félidőben a lelkes vendégek talán át sem lépték a félpályát, sőt, a labda is akkor szállt át a felezővonal felett, amikor azt kibikázták.

Nem kétség, ezen a meccsen csak a gólarány volt a kérdés.
Végül négyig jutottunk, úgyhogy mindenki elégedett lehet.
Talán csak Böde Dani lehet egy kicsit szomorú, de erről majd holnapi cikkemben.

Mert most örüljünk annak, hogy a szurkolók és a játékosok is (talán az első 20 percet leszámítva) kitették a szívüket.