mifocink

Magyar futballról érdekek nélkül

Vajon mi kell még a Fradinak?

Most mit lehet erre mondani. A Ferencváros az utolsó percben kapott góllal hazai pályán szenvedett vereséget a Zeljeznicar ellen. Az a Ferencváros, amelyik…

Kivételes helyzetben van a Fradi.
Olyan sebességgel ömlik a pénz a klubba, amelyet már rég tapasztaltak a IX. kerületben. Lényegében egymás sarkát tapossák az „önkéntes” szponzorok – csakúgy, mint Felcsúton – csak azért, hogy ők is bedobjanak egy kicsit a zöld-fehér kasszába.

És ennek a rengetek pénznek köszönhetően a Fradi most olyan helyzetben van, hogy hazai szinten bárkit megvehet.
Bárkire licitálhat.
Így került a csapathoz például Radó András.

Ráadásul régen nem látott állandóság is van a klubnál, már ami a szakmai vonalat illeti. Most úgy néz ki, Thomas Doll sokáig ülhet a kispadon.  Igaz, én még emlékszem arra, amikor Kubatov Gábor azt mondta, esze ágában sincs elküldeni Détári Lajost, majd két nap múlva már Ricardo Moniz volt a csapat edzője. Aki mellett ugyanígy kiállt a klubelnök – majd három nap elteltével ugyanúgy kirúgta, mint korábban Détárit.

Szóval, most minden egyben van a Fradinál, illene valami eredményt is elérni.
Nem itthon, hanem nemzetközi szinten.
Mert most már tényleg nem lehet senkire mutogatni.

Van stadion, van olyan klubvezető, akinek mindenki „önként” lesi a kívánságait, van pénz, vannak összevásárolt játékosok.

Csak egyvalami nincs.
Eredmény.

Ma délelőtt néhány barátommal beszélgettem, és azt mondtam, biztosra veszem a Fradi győzelmét, és továbbjutását is.

Erre ma azt láttam, hogy a zöld-fehérek a mérkőzés nagy részében gyűrték-gyömöszölték a labdát, és bár volt olyan időszaka a meccsnek, amikor fölényben játszottak, sőt, óriási helyzeteket is alakítottak ki, mind kihagyták azokat.

A 89. percben pedig jött Beganovic, a Fradi szinte minden esélyét elvesztette a továbbjutásra.

Igaz, lehet nyerni Boszniában, 15-20 ezer néző előtt két góllal. (Vagy legalább 2-1-re)
És én, bár olyan idős nem vagyok, hogy Albertékat láttam volna, azért láttam olyan Ferencvárost, amely képes lenne erre.