mifocink

Magyar futballról érdekek nélkül

Én szégyellem magam – remélem a Videoton és... a riporter is

3-3. A máltai negyedik ellen. Ezt bizony nem lehet, nem szabad kitenni a vitrinbe. Ezt bizony nemhogy elfelejteni, sokkal inkább el kell titkolni. Ám a Videoton értékelhetetlen teljesítményét sikerült alulmúlni a televíziós közvetítésnek – és bocsánat, hogy ezzel foglalkozom.

Bármilyen szakmai elemzés, bármilyen vélemény szükségtelen.
A milliárdokból gazdálkodó Videoton úgy jutott tovább az Európa elő-elő-előselejzetőből a máltai negyedik helyezett csapat ellen, hogy hazai pályán egy 83. és egy 91. percben lőtt góllal nyert 2-0-ra, míg idegenben 3-3-at játszott.

Bármit mondanék, felesleges lenne.
De azt a „nyalást”, amit a „riporteri állásból” végrehajtottak – nos, azt még nehezebb jellemezni.

Csak néhány mondat.
- Azért a máltai élcsapatokról már nem lehet azt mondani, hogy amatőr csapatok....
- Meccs végén kérdés Juhász Rolandhoz: Kellett volna nyerni? Illett volna nyerni?
- És a ráadás: A észt vagy a feröeri ellenfélnek örülnél jobbnak.

Nos, van olyan, ahogy egy csapat rosszul játszik.