mifocink

Magyar futballról érdekek nélkül

Pénteken kezdődik a IV. Honvéd-Macron Kupa

Pénteken immár negyedik alkalommal rendezik meg a Honvéd-Macron Kupát, melyet 2011-ben Budapest Honvéd FC és a Magyar Futball Akadémia alapított.

A cél az volt, hogy lehetőséget biztosítson a 18 éves fiataloknak, hogy egy torna keretében bizonyítsák tehetségüket és adjanak számot vezetőiknek és az érdeklődőknek nemzetközi fejlődésükről is.

Az idei torna résztvevői: West Bromwich Albion FC (Anglia), FK Partizan (Szerbia), Aalborg BK (Dánia), Admira Wacker (Ausztria), Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia (Felcsút), és a Magyar Futball Akadémia (Budapest).

A mérkőzéseken az 1997. január 1. után született játékosok vehetnek részt. A meccsek időtartama 2x40 perc. Cserélni 5 labdarúgót lehet. A torna színhelye a Bozsik Stadion.

Csoportbeosztás:
„A” csoport: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, Aalborg BK, FK Partizan
„B” csoport: Bp. Honvéd-Magyar Futball Akadémia, West Bromwich Albion FC, Admira Wacker

2015.08.03. (hétfő)
14:00  5.-6. helyezésért (A csoport 3. helyezett – B csoport 3. helyezett)
16:00  Bronzmérkőzés (A csoport 2. helyezett – B csoport 2. helyezett)
18:00  DÖNTŐ (A csoport 1. helyezett – B csoport 1. helyezett)

Csoporton belül a fenti beosztás szerint körmérkőzéses rendszerű. Minden mérkőzés után 3–3 büntetőt rúgnak a csapatok, döntetlen esetén felváltva az egyik csapat győzelméig.

Csoporton belüli végeredmény eldöntése:
- pontkülönbség,
- gólkülönbség,
- több rúgott gól,
- mérkőzés utáni büntetőrúgások eredményei,

A helyosztó mérkőzéseken döntetlen eredmény esetén 5–5 büntetőrúgással döntik el a helyezést, illetve egyező eredmény esetén az első hibáig kell folytatni a rúgásokat felváltva. A győztes csapat a HONVÉD-MACRON KUPÁT, az első három helyezett együttes tagjai érmet kapnak. Ezen kívül különdíjak is lesznek, jutalmazzák a legjobb kapust, a legjobb játékost és a gólkirályt.

Elhelyezték a diósgyőri labdarúgó-edzőközpont alapkövét Történelmi sikerre várva