mifocink

Magyar futballról érdekek nélkül

Nézehetetlen meccsen szerzett egy pontot az U17-es válogatott

A 0-0 után matematikai esély maradt csak az Eb-szereplésre.

A csehektől elszenvedett 1-0-s vereség után győznie kellett volna a Belvon Attila irányította U17-es magyar válogatottnak Skócia ellen az Eb-selejtezős elitkörben, hiszen a négycsapatos csoportból csak az első jut ki biztosan a tornára (bár a nyolc csoportmásodik közül is hét).

Nem sikerült nyerni, 0-0 lett a vége, és mivel a  másik meccsen Csehország 2-2-t játszott Bosznia-Hercegovinával, még van matematikai esély. 4-4 pontja van a cseheknek és a skótoknak, 1-1 Magyarországnak és Bosznia-Hercegovinának. Ha szerdán nyerünk a bosnyákok ellen, még kijuthatunk az Eb-re - ha a másik meccs nem lesz döntetlen.

Nagyon kevesen látogattak ki a felcsúti Pancho Arénéba a mérkőzésre, még a sajtótribün is tátongott az ürességtől. A nézők már valamit sejthettek előre, a mérkőzés lényegében nézhetetetlen volt. Csupán a két kiállítás borzolta a kedélyeket: a 16. percben jobbhátvédünk, Szalai Attila, az 51. percben a skót Regan Hendry kapott piros lapot.

Bodnár Zalán

Gyász: elhunyt Reszeli Soós István A németek szerint nyártól Dárdai csak a Hertha edzője lesz